VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

  1. Jeszcze dziś o godz. 17.30 zapraszam na  nabożeństwo majowe. 
  2. W tym tygodniu na majowych nabożeństwach o godz. 20.00 spotykamy się:
    • – w poniedziałek – przed kapliczką na posesji pp. Góraków ul. Pszeniczna 75 – godz. 20.00 
    • -we wtorek –  przy pizzerii (róg Aksamitnej i Marmurowej) – godz. 20.00
    • – w środa – zapraszam na pierwszy w tym roku Różaniec Fatimski – a po nim Majowe nabożeństwo przed figurą MB Fatimska na Dębie (pl. Jana Pawła II) godz. 20.00
    • – w czwartek – przed kapliczką na posesji p. Gabary w Dąbrówce  – godz. 20.00
    • – w piątek – kapliczka na drzewie pp. Guns w Dąbrówce – godz. 20.00
  3. Jutro na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszam kandydatów do bierzmowania, po Mszy św. spotkanie formacyjne. Obecność obowiązkowa.
  4. We wtorek o godz. 19.00, próba przed uroczystością I- Komunii św. Przypomnę, że uroczystość I komunii św. odbędzie się w niedzielę 17 maja podczas dodatkowej Mszy św. o godz. 13.00. Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych oraz spowiedź dzieci i rodziców w najbliższą sobotę podczas Mszy św. o godz. 9.00. Przy tej okazji przypomnę, że spowiedź rodziców dzieci, które 24 maja o godz. 11.30 będą przeżywać Rocznicę I – Komunii św. odbędzie się w sobotę 23 maja również o godz. 9.00.
  5. W sobotę 16 maja o godz. 16.30 z naszej parafii wyruszy pierwsza, a zatem historyczna piesza pielgrzymka do parafii w Nowosolnej na odpust patrona św. Andrzeja Boboli. Msza o godz. 18.00, powrót indywidualny. Tak jak wspominałem tydzień temu, pielgrzymka jest inicjatywą działającej od listopada 2025 roku Męskiej Służby św. Andrzeja Boboli. Do pielgrzymki zapraszamy wszystkich naszych parafian. Do Nowosolnej jest jeszcze bliżej niż do Sanktuarium w Starych Skoszewach,  to mniej więcej godzina drogi. Serdecznie zapraszam.
  6. Po Mszy św. w zakrystii przyjmuję zapisy osób, które chciałyby dołączyć do autokarowej pielgrzymki dzieci pierwszokomunijnych na Jasną Górę. Wyjazd na pielgrzymkę 19 maja o godz. 7.00 z parkingu przed Domem Parafialnym. Powrót wieczorem ok. godz. 19.00. Koszt 120 zł zawiera cenę przejazdu autokarem z Kalonki na Jasną Górę i z powrotem, zwiedzanie Jasnej góry z przewodnikiem oraz ubezpieczenie. Cena nie zawiera wyżywienia, ale w ciągu dnia będzie czas wolny na posiłek, można będzie skorzystać z lokalnej kuchni lub suchego prowiantu i mokrego picia. 
  7. Przyjmuję też zapisy na szkolenie w zakresie przetrwania w kryzysowych sytuacjach, pierwszej pomocy i cyberbezpieczeństwa, prowadzone przez 91 Brygadę WOT, w ramach nowego programu dla chętnych, nie tylko mężczyzn   „W Gotowości” Szk0lenie zostanie przeprowadzone w sobotę 23 maja w świetlicy „Pod Kasztanami”. Szczegóły dla zainteresowanych przy zapisach.
  8. Do sakramentu małżeństwa, przygotowują się : panna Gabriela Ewa Karasiewicz oraz kawaler Wojciech Jan Owczarek, oboje z parafii tutejszej.
  9. Podsumowanie spotkania PRD oraz zbiórka ofiar dla Michasi. Gazety i intencje
Przewijanie do góry